Skład: Tomek Fidytek, Marcin Baran
Pomiędzy 22 na 27 lipca na terenie Kotliny Kłodzkiej miał miejsce wieloetapowy, międzynarodowy wyścig MTB, podczas którego uczestnicy mieli do przejechania ponad 320 km i blisko 12.000 m przewyższenia. Sudety MTB Challenge odbywał się na dobrze wytyczonych trasach w okolicach Stronia Śląskiego, Barda i Głuszycy.

Na starcie pojawili się zawodnicy z Kanady, Austrii, Danii, Szwajcarii, Niemiec, Irlandii, Włoch, Belgii, Hiszpanii, Estonii, Czech, Holandii... i wielu innych nacji. Do rywalizacji SCHC wystawiło dwóch śmiałków, którzy zdecydowali się na jazdę na długim dystansie i klasyfikację par męskich.

Trasa obfitowała w wiele technicznych odcinków, podczas pokowania których wymagana była nie tylko koncentracja, znakomita koordynacja i czucie roweru (zjazdy), ale także wytrzymałość oraz umiejętność radzenia się sobie z kamieniami i korzeniami (podjazdy). Na szczęście, podczas wspomnianych 6 dni rywalizacji, spadło dosłownie kilka kropel deszczu, dlatego też pokonanie trasy nie było utrudnione przez błoto czy wilgoć.
Pierwszy dzień ścigania (prolog) kończymy na 7 miejscu w klasyfikacji par męskich, zatem na kolejne dni przyjmujemy strategię mocnej, równej i płynnej jazdy, bo „przecież wiele jeszcze się może zdarzyć”. I faktycznie, część zawodników boryka się z większymi bądź mnieszymi defektami (kapcie, zerwane łańcuchy, haki przerzutek, itp). Nas na szczęście omijają groźne upadki i defekty, więc plan okazuje się skuteczny bowiem z każdym dniem pniemy się w górę aby ostatecznie zająć 4 miejsce w końcowej klasyfikacji generalnej. Tomek w podobnej skali trudności zawodach już uczestniczył, nowością dla niego był tylko czas trwania zawodów. Dla mnie i trasa i czas były sporym wyzwaniem. Czy było warto? Zdecydowanie! Impreza dostarczyła wielu wrażeń, ale też uwidoczniła jak wiele mam jeszcze do poprawy, szczególnie w kwestii technicznych zjazdów...

Poniżej króciutka galeriia zdjęć, chociaż nie oddają one piękna krajobrazu :) Wszystkie fotografie dzięki uprzejmości BikeLife.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Sponsorzy

  • Ocynkownia logo 2017
  • chrzanow
  • herb powiat chrzanowski
  • Zampap logo 2017
  • TES LOGO REDBLUE RGB
  • gorka logo
  • autobike
  • Realizacja strony
  • 48Media