Po płaskim i piaszczystym Rybniku Bike Atelier zawitał w góry, do Żywca. Wśród prawie 900 uczestników na starcie stanęło 7 zawodników drużyny Ocynkownia Śląsk SCHC TEAM Chrzanów. Po nocnych opadach deszczu górskie trasy Żywiecczyzny okazały się bardzo wymagające. Nikt nie mógł chyba narzekać na brak adrenaliny.

Długie podjazdy i techniczne zjazdy (nierzadko w błocie) okazały się sporym wyzwaniem dla startujących z których aż 56-ciu nie ukończyło rywalizacji. Trasa dystansu PRO liczyła 46 km i prawie 1.500 m przewyższenia. Krótsza, 24 kilometrowa trasa HOBBY to prawie 700 m przewyższeń. Pięciu zawodników z SCHC pokonało dłuższy dystans, a pierwszy z drużyny SCHC na mecie zameldował się Tomasz Fidytek zajmując 33 miejsce open i 6 w kategorii M4. Pozostali zawodnicy zajmowali odpowiednio następujące miejsca: Krzysztof Szczepina 51 open i 4 w kategorii M5, Marcin Baran 56 open i 18 w M3, Michał Winiarczyk 115 open i 43 w M3, Zbigniew Grabowski 128 open i 10 w M5. Na krótszym dystansie wystartowali Zbigniew Marchewka zajmując 31 miejsce open i wygrywając kategorię M5 oraz Kamil Filipek 250-ty open i 28 w kategorii M19. W wyścigach dziecięcych nie zawiodła Hania Fidytek zajmując drugie miejsce w swojej kategorii. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i zapraszamy na następne zawody do Brennej.