Ponad 1.250 uczestników wzięło udział 22 kwietnia w Bike Atelier MTB Maratonie, który zainaugurował sezon 2018 w Rybniku. Wśród startujących było aż 19 członków drużyny Ocynkownia Śląsk SCHC TEAM Chrzanów to chyba swoisty rekord liczebności. W kategorii "drużyny sportowe" nasz team zajął czwarte miejsce na 36 drużyn, które wystawiły swoich reprezentantów w tym dniu.

Dla kilku zawodników z chrzanowskiej drużyny był to debiut. Serdecznie witamy ich w naszej drużynie i życzymy wielu sukcesów. Pogoda była wyśmienita do rowerowej rywalizacji a trasa choć płaska okazała się bardzo wymagająca. Wywrotki i defekty nie ominęły naszych zawodników jednak wszyscy ukończyli zawody. Na dystansie PRO o długości 64km wystartowało 278 kolaży w tym 10 naszych zawodników. Srebro w swojej kategorii wywalczył Bogusław Ostrowski i 22 miejsce w open. Na krótszym dystansie 36 km frekwencja wyniosła prawie 700 uczestników w tym dziewięciu z SCHC. Pierwsze miejsce w swojej kategorii wywalczył Zbigniew Marchewka i 19 open. Najstarszym zawodnikiem w naszej drużynie był 78 letni Tadeusz Słowik a najmłodsza uczestniczka to czteroletnia Hania Fidytek, która w zawodach dziecięcych wywalczyła drugie miejsce w swojej kategorii.

Wszystkim zawodnikom dziękujemy i zapraszamy do Żywca na drugą edycję.